Güncelleme Tarihi: 24 Ekim 2020

Gösterim: 3362

Misyon ve Vizyon

Misyonumuz:

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Türkçe ve Yabancı Dil Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğünün temel hedefi öğrenme yöntem ve ortamlarını üniversitemizin genel vizyonuna ve uluslararası niteliklere paralel biçimde geliştirmek ve öğrencilerimize en çağdaş teknik, metot ve yaklaşımlarla yabancı dil öğrenme fırsatı sunarak kendi öğrenme stratejilerini geliştirme imkânı sağlamaktır. Başta Türkiye'yi; kültürel mirasını, Türk dilini, kültürünü ve sanatını tanıtmak en önemli amaçlarımızdandır. Türkçenin öğretilmesi, doğru ve etkili bir şekilde kullanılması ve böylelikle Türkiye'nin tanınırlığına katkı sağlayarak diğer ülkeler ile dostluğunu geliştirmek ve ülkeler arası ilişkilerde dostluk ve barış köprüleri atmak yine en önemli amaçlarımız arasında yer almaktadır.

Vizyonumuz:

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Türkçe ve Yabancı Dil Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü eğitim verirken, teorik eğitimi uygulama eğitimi ile birleştirerek katılımcıların gerekli olan yabancı dil bilgi ve becerilerini kazanmalarını sağlamayı amaçlamaktadır. Bu amaçlar kapsamında, kurumumuz tüm çalışmalarında İstanbul Üniversitesinin kalite ve standartlarını korur. Kamu, özel sektör ve uluslararası kuruluş ve kişiler için, ihtiyaç duydukları alanlarda, ulusal ve uluslararası düzeyde, yabancı dil eğitim programları ve kurslar düzenler.
Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Türkçe ve Yabancı Dil Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü ulusal ve uluslararası platformlarda bireylerin ve kurumların talep ettikleri ve gereksinim duydukları ölçüde yabancı dil eğitim programı ve kursları düzenlemektedir.